מאמרים

צדקה באהבה

צדקה, לפי הגדרתה, נתפסת כפעולה או מעשה מסוג מסוים. במציאות, עם כל האפשרויות המבורכות הקיימות לעזרה לאחר, ישנן דרכים רבות ונפלאות לעזור, לפתח ולהביא את העולם והקיום שלנו למקום טוב ושקט יותר. החלטתי לדבר הפעם על צדקה שהיא לא כספית, צדקה באהבה. אני מרגיש שמה שחסר ברחובות ולבבות האנשים זו דווקא האהבה ולא ארנק שלא נפוח משטרות. אדבר על קבוצה מסוימת הפועלת בתל- אביב להפצת האהבה ברחוב והעלאת החיוך. הם נקראים "מהפכה של אהבה". במאמר זה אכנה אותם המהפכנים.

מדובר בקבוצה שהוקמה לפני פחות משנה, הם היו רק עשרה אנשים. כיום, כמה חודשים לאחר מכן, הם מונים מעל מאה אנשים הנרתמים ומסורים כולם להפצת האהבה בתוכם, בארצנו והלאה אל העולם. כל חבר במהפכה מגיע ומוותר על חלק מחייו הפרטיים והאישיים, בין אם מעצב חדרי תינוקות ובין אם מוכר ריהוט משרדי, ומשקיע שעות במעשים ומחשבות על המהפכה ואיך לייעל ולהפוך אותה לגורם משפיע בחיי האנשים היקרים שסביבנו, ואנחנו.

מעריכת אירועים ומפגשים מצומצמים להעלאת רעיונות ותכנים לפיתוח, היישר אל הרחוב אל פרויקטים נרחבים פחות ויותר אשר משפיעים גם אם לא שמים לב על מצב- רוחם ואופן חשיבתם של רבים. אם במקרה עליתם על אוטובוס, ראיתם פתאום אישה מתחילה לשיר שיר שמח, לאט לאט נדבקתם ומצאתם עצמכם שרים ומוחאים כפיים יחד עם עשרות "זרים" שאינכם מכירים, כמה מדהימה היא ההרגשה?

המשך מאמר